Naujienos

lapkričio

23

'18

Šilumos ūkio įstatymo pataisos, numatančios privalomą dvinarę šilumos kainą.

UAB „ Plungės šilumos tinklai" primena vartotojams, kad nuo šių metų spalio 1 d. įsigaliojo Šilumos ūkio įstatymo pataisos (32 straipsnio 1 dalis), numatančios privalomą dvinarę šilumos kainą mišrias (kombinuotas), naudojančias centralizuotai pagamintą šilumą ir alternatyvią energiją ar kuro rūšį (šilumos siurblius, saulės kolektorius ir pan.) šildymo ir karšto vandens sistemas įsirengusiems vartotojams. Tai reiškia, kad tokie vartotojai solidariai apmokės CŠS infrastruktūros kaštus, nepriklausomai, kiek šilumos suvartoja. Tokia praktika taikoma visose ES šalyse, nes tai užtikrina sąžiningą ir skaidrią, realiomis sąnaudomis pagrįstą kainodarą.
Šilumos dvinarę kainą sudaro pastovioji dedamoji, mokama už vidutinę šilumos suvartojimo galią eurais už kilovatą per mėnesį, ir kintamoji dedamoji, mokama euro centais už šilumos kilovatvalandę. Šilumos vartojimo galia nustatoma individualiai konkrečiam vartotojui (butui). Maksimalus laikotarpis, kuriam apskaičiuojama šilumos suvartojimo galia, yra trys paskutiniai metais, neskaičiuojant einamųjų, pavyzdžiui, jei dvinarė kaina pradėta taikyti nuo 2018 metų, vartojimo galia bus apskaičiuota vertinant 2015, 2016 ir 2017 metais suvartotos šilumos energijos (buto šildymui, karšto vandens ruošimui ir karšto vandens temperatūros palaikymui) vidurkį dalinant iš metų valandų skaičiaus (8760 val.).
Konkrečią vartojimo galią dauginant iš dvinarės kainos pastovios dedamosios gaunama pastovioji mokėjimo dalis, kurią vartotojas moka visus metus kiekvieną mėnesį, nepriklausomai nuo sezoniškumo ar nuo suvartoto šilumos kiekio. Kintamoji mokėjimo dalis nustatoma butui priskirtą šilumos kiekį šildymui, karšto vandens ruošimui ir karštojo vandentiekio šilumai, padauginus iš dvinarės kainos kintamosios dedamosios.
Atkreipiame dėmesį, kad iki minėtų Šilumos ūkio įstatymo pataisų įsigaliojimo, mišrias šildymo ir karšto vandens sistemas įsirengę vartotojai, kaip ir visi kiti, galėjo rinktis tarp vienanarės ir dvinarės mokėjimo už šilumą kainos, tačiau UAB „Plungės šilumos tinklai" nesulaukė nei vieno vartotojo, norinčio rinktis dvinarę kainą, prašymo.
Šilumos vartotojus, kurie savo pastate turi įsirengę alternatyvų šilumos ir(ar) gamybos šaltinį ir nėra atsijungę nuo centralizuoto šilumos tiekimo, prašome apie tai informuoti šilumos tiekimo įmonę, kuri nustatys dvinarės kainos taikymo sąlygas.

 

V. Mačernio g. 19, LT-90142 Plungė. Tel. (8 448) 72077, el. paštas: info@plungessiluma.lt
Įm. kodas: 170535455, PVM mokėtojo kodas LT705354515
Įregistruota LR Juridinių asmenų registre, registro tvarkytojas: VĮ Registrų centras

Gedimų registravimas (8 448) 547 60